Brandbu Skolekorps
 • Aktuelt    • Informasjon    • Terminlista    • Nyhetsarkiv    • Styret og utvalgene    • Kontaktinfo    • Støtt oss!    • Mediefiler (bilder ol.)    • Historie     • Gjestebok  

 

 

   Nyhetsarkiv
           

Snarveier:
 Bli medlem
 Logg inn medlem
 Kontakt oss!
Antall besøk på siden: 956 108

 

 


Peter Wessel festivalen 2012
Peter Wessel festivalen 2012
 
Peter Wessel festivalen 2012

Her er info for Peter Wesselfestivalen 2012.
Program fra festivalledelsen ligger som PDF vedlegg nederst på denne siden

Brandbu skolekorps reiser også i år med mellomkorps og aspiranter. Under festivalen bor musikantene på en skole sentralt i Larvik. Programmet for festivalen finner dere som eget vedlegg (det er det siste vi har fått fra arrangørene). Bussen går kl 17.00 fredag – oppmøte på ungdomsskolen kl 16.30.

Her er pakkelisten:
• Matpakke/ drikke til bussturen på fredag. Vi ber om at dere unngår godteri og brus på bussturen!
• Sovepose, liggeunderlag, pute og kosedyr
• Instrument m/noteklype og marsjmappe og evt. sele (Sjekk om det er strikk på marsj-mappen. Hvis ikke er det lurt å ta med en)
• Uniform. Husk hvit skjorte, lue, svarte sokker og mørke sko. Mørk shorts (brukes sammen med festival T-skjorte som uniform hvis det blir veldig varmt)
• Regnklær (Blir antakelig ikke nødvendig. Det er meldt bra vær, og reiselederne har med lette regnkapper til bruk over uniformen)
• Badeklær og håndkle
• Solkrem
• Toalettsaker
• Eventuelle medisiner. Ta kontakt med Bente Haagensen, som er hovedansvarlig på tu-ren, slik at hun får oversikt over medisiner, eventuelle allergier m.m.
• Sekk! Det er kjekt å ha med en liten sekk til utstyr, vannflasker mm når vi skal ut å spille. Vi anbefaler NMF-sekken som de fleste nå skal ha fått.
• Lesestoff
• Litt lommepenger, ca. 50,- pr. dag (i Larvik er alle måltider inkludert)

NB! Husk å navne uniform, klær, sekker m.m.


Ellers kan det være lurt å ha med seg litt å fordrive tiden med på bussen. Bussturen tar ca. tre timer. Det blir kun et lite stopp på turen. Dere får kveldsmat når dere kommer frem.

Det ble bestemt på foreldremøte at ungene ikke får lov til å ha med seg mobil. Hvis ungene må ringe hjem får de låne telefon av en av de voksne.



Dette har reiselederne med på turen:
Drikkeflasker til alle (som blir navnet).
Våt-savietter og poser til bussturen.
Førstehjelpsskrin
Regnkapper til uniformen

Alle får utdelt t-skjorter fra festivalen!


Reiseledere – ansvarsfordeling:
Det er seks reiseledere med på turen. Her følger en oversikt over hvem som har ansvar for hvilke barn. Da vet dere hvem dere skal ta kontakt med ved behov.
NB! Oppdelingen betyr ikke at det er disse gruppene av barn som skal være sammen under turen. Alle skal være sammen med alle, men det er greit for de voksne å ha ”sine” faste å ta ansvar for.

Bente Haagensen (hovedansvarlig), mobil 918 65 773:
Martine
Maren
Vilde
Anne Randi

Nina Rundhaugen, mobil 402 31 367:
Nikolai
Emil
Ingeborg
Bendicte

Pernille Alm, mobil 416 21 944:
Nora
Ingrid
Marthe
Astrid

Inger Guro Grefsrud, mobil 977 57 886:
Elle M
Hannah
Anna
Margrethe

Morten Hagen, mobil 404 03 482:
Kevin
Thomas
John G
Daniel

Audhild Bjørlien, mobil 412 39 352:
Simen
Kent


De som har behov for seler til instrumentet sitt, må ta kontakt med noen i materialkomiteen i kjelleren på ungdomsskolen onsdag 30. mai.

NB! Det er viktig at alle fyller ut og leverer badelappen, ellers får ikke barna lov til å bade på turen.

Dere kan glede dere til en kjempefin helg hvor dere vil treffe mange korpsmusikere på deres egen alder. Dere vil også få høre mye fin korpsmusikk. I år er det den 23. gangen det arrangeres Peter Wessel-festival.

Program for festivalen finner dere også på denne adressen:
http://www.tjodalyngskolekorps.org/default.asp?k=2305&id=10100


Faktura på kr 1500,- sendes på epost rett etter pinsen (dekker buss, opphold, festival T-skjorte og mat fra kveldsmat fredag til matpakke på buss hjem).

Forventet ankomst Brandbu ungdomsskole søndag 3. juni ca. kl. 20.30. Vi sender ut SMS hvis det blir store endringer.

Har dere spørsmål: Ta kontakt med Bente Haagensen (918 65 773) eller Per Ola Egge (901 11 279)


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BADELAPPEN
(Må fylles ut og leveres til Per Ola Egge innen onsdag 30. mai)

Vi er forpliktet til å innhente tillatelse fra foreldre/foresatte til at barna i korpset kan bade i forbindelse med Peter Wessel-festivalen 2012. Vi har med godkjent badevakt/livredder.



Musikantens navn: ___________________________________________________

(Sett kryss):

Får lov til å bade ______________ får ikke lov til å bade ____________________


Svømmedyktig _______________ ikke svømmedyktig ____________________




Foresattes underskrift: __________________________________________





Vi ønsker alle en flott tur til Larvik

   


Get Adobe Reader

 Turinifo med badelapp Peter Wessel festivalen 2012 Read file


 Program fra festivalledelsen Read file




 

 

 

Brandbu skolekorps, Postboks 15, 2712 Brandbu.